19:29

Kim chcesz zostać w przyszłości?


Cześć!
Pamiętacie, jak w dzieciństwie ktoś z bliskich zadawał Wam pytanie "kim chcesz być, kiedy dorośniesz?"? Na pewno tak. Ja sama pamiętam też, że wtedy udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie stanowiło większego problemu. Po prostu wiedziałam, w jakiej roli siebie widzę. Miałam być księżniczką, piosenkarką, potem dziennikarką itd. Odpowiedzi mogą wydawać się być teraz abstrakcyjne, ale nie o to chodzi. Chodzi o sam fakt, że wiedziałam, kim chcę być.
Kiedy ktoś dzisiaj zadaje mi pytanie, w jakiej roli siebie widzę, gdzie chcę pracować, jako kto itd, to... mam czarną dziurę w głowie. Bo nie wiem. Skończyłam germanistykę, zdobywam doświadczenie jako nauczyciel, ale sama nie wiem, czy konkretnie z tym chcę wiązać swoją przyszłość.


Wydaje mi się, że sporą odpowiedzialność za to ponosi system szkolnictwa, który... nie oferuje nam żadnych dodatkowych zajęć, na których można by było odkryć swoje pasje, a może nawet powołanie. Zamiast tego wałkuje się rzeczy, które śmiało mogę nazwać bezużytecznymi. Szczerze żałuję, że moje szkoły nie zaproponowały mi nieco mniej standardowych zajęć, bo może dzięki temu pokierowałabym swoje życie zupełnie inaczej.


Powiem Wam, że warto jest zadać sobie to pytanie i znaleźć na nie odpowiedź odpowiednio wcześnie, żeby potem móc odpowiednio postawić kolejne kroki i nie obudzić się nagle z masą wątpliwości, czy wszystko idzie w dobrym kierunku. Bo ja czasem się budzę i nie wiem, co z tym fantem zrobić.


Jeśli zaś chodzi o stylizację... Postawiłam na coś absolutnie prostego i wygodnego. Do spodni we wzorki wykonanych z cieniutkiego materiału dobrałam dżinsową koszulę ze sklepu Bonprix. Jest to idealnie połączenie na nieco chłodniejszy dzień, bo mimo wszystko takie ciągle się zdarzają :) Dodatki są proste, bo wybrałam czarną torebkę i czarne espadryle przyozdobione kokardką.
  

koszula - Bonprix
spodnie - Sinsay
buty - Deezee
torebka - Sinsay

Pozwolę sobie jeszcze zaprosić Was na mój kanał
Pozdrawiam serdecznie!

5 komentarzy:

 1. koszulka bardzo fajna,puszczona luźno dodaje uroku. Ja również nie umiałabym odpowiedzieć w tej chwili na to pytanie.Pracuję,ale zbytnio zadowolona ze swojego zawodu nie jestem

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nigdy nie wiedziałam co chcę robić w życiu i niestety, mam to do dziś... :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Od zawsze chciałam być nauczycielem. Wykształcenie wprawdzie mam, ale niestety pracy w tym zawodzie nie znalazłam. Obecnie kończę Technika Usług Kosmetycznych i ciągnie mnie do pracy z ludźmi. Zobaczymy gdzie mnie jeszcze los poniesie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądasz rewelacyjnie! ;)
  Pasuje Ci ten kolor szminki ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za to, że jesteście! Jeśli jesteś anonimem podpisz się imieniem lub przezwiskiem, będzie mi łatwiej odpowiedzieć. Proszę mnie nie zapraszać do wymian na obserwatorów i na blogi, bo zacznę gryźć.

Copyright © 2016 różowa szminka , Blogger